Zobacz prace w powiększeniu

Małgorzata i Jerzy Karnasiewicz

Urodzona w 1975 r. w Świeciu, od 1995 r. mieszka w Krakowie. Fotografik, dziennikarka, redaktor, wydawca. Absolwentka Papieskiej Akademii Teologicznej. W latach 1996-1999 odbyła kilkanaście podróży fotograficzno-dziennikarskich, m.in.: na Węgry, Litwę, Ukrainę, do Rumunii, Bośni i Hercegowiny, Serbii, Włoch, Anglii i Irlandii. Reportaże publikowała w: "Dzienniku Polskim", "Drodze", "Liście", "Czasie Serca". W latach 2003-2007 realizowała cykl wywiadów z ludźmi sztuki "Twórcy z Nowej Huty", które publikowała w „Głosie -Tygodniku Nowohuckim”. Członek rzeczywisty Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej z tytułem AFRP, odznaczona Złotym Medalem „Za Twórczość Fotograficzną” w 2009 r.

 

Urodzony w 1958 roku w Tarnowie – polski artysta fotografik specjalizujący się w zdjęciach dokumentujących życie codzienne miast. Fotografuje od 1975 r. Uczestniczył w 110 wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Jest pomysłodawcą i redaktorem autorskich albumów: Nowa Huta. Okruchy życia i meandry historii (2003), Pejzaż osobisty (2004), i Portret mojego miasta. Świecie (2006), opracowywanymi wraz z żoną, krakowskim fotografikiem i dziennikarką Małgorzatą Szymczyk-Karnasiewicz. Od 1999 r. wspólnie z żoną realizuje autorskie cykle: „Polskie Małe Ojczyzny” – ukazujące oblicza Polaków na początku XXI w. z perspektywy mieszkańców miast i miasteczek oraz „Tryptyk Polski” – będący artystyczną wizją polskiego krajobrazu. Członek rzeczywisty Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej z tytułem AFRP, odznaczony Złotym Medalem „Za Twórczość Fotograficzną” w 2009 r. oraz tytułem AFIAP - artysty fotografa Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (FIAP) w 2007 r.


http://karnasiewiczstudio.pl/pl-PL/

 

Prezentowana wystawa "Pejzaż osobisty" październik 2004 r.

W serię zdjęć składających się na wystawę "Pejzaż osobisty", zawarliśmy romantyzm  i melancholię polskich krajobrazów. Uchwycone pejzaże pozwalają naszym wspomnieniom i doznaniom na utożsamianie się z nimi. Przywołują wspomnienia, dawno zapomniane wrażenia i ukryte w podświadomości obrazy z naszego minionego życia. Są one subiektywnym zapisem wędrówek po Polsce, rejestrem powrotów do “sanktuarium” dzieciństwa, do miejsc z przeszłości. Są syntezą tego, co przechowujemy w pamięci i tego, co zaobserwowaliśmy, wypadkową wiedzy i doświadczenia.To również fotograficzna opowieść o przeżywaniu kontaktu z naturą.

 

Informacja o albumie:

http://karnasiewiczstudio.pl/pl-PL/pejzaz_osobisty_polska.html


 

Wiktor Kociuban wykonał:

- Jan Sebastian Bach - Allemande i Courante z III Suity C-dur

- Hans Bottermund - Janos Starker

​- Wariacje na temat Paganiniego