Zobacz prace w powiększeniu

* Zbiorowa Podhalański Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zakopanem

Prezentowana wystawa "Madonny na szkle malowane" październik 2006 r.

Członkowie grupy malarskiej Podhalańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zakopanem wystawili obrazki na szkle w Galerii Audialnia w Krakowie. Tematyką wystawy są Madonny. Autorzy prac sięgnęli głównie do tradycyjnych wizerunków Matki Bożej, w związku z tym na wystawie można zobaczyć m.in. Matkę boską Ostrobramską, ale jest również Madonna w góralskim stroju. Prace powstały pod kierunkiem Wojciecha Sikorskiego.
Fragment artykułu „Madonny na szkle”

Autorzy prac:

Anna Olszewska, Maria Magierska, Zofia Popieluch, Grażyna Gronek, Janiana Owczarz, Ewa Karpiel, Dorota Nitka, Anna Kowalczyk, Antonina Cybulska, Tadeusz Terela, Stanisław Bachleda-Żarski, Mieczysław Kołodziejczyk, Jadwiga Ostrowska.


  

 

Prezentowana wystawa "Tajemnice Różańca" październik 2007 r. 

Prezentowana wystawa "Przydrożna Modlitwa" październik 2008 r.

Już po raz trzeci Stanisława Motak-Hnatowicz i Roman Hnatowicz, którzy prowadzą Galerię Audialną w Krakowie, zaprosili studentów Podhalańskiego Uniwersytetu III Wieku do wystawienia swych prac. Specjalnie na tę okazję zmierzyli się z tematem „Przydrożna modlitwa”. Autorzy pokazali w swoich pracach kapliczki i krzyże przydrożne, tak gęsto rozsiane po Podtatrzu. Są też wiejskie kościółki. Obrazki powstawały pod okiem Wojciecha Sikorskiego, który od sześciu lat prowadzi zajęcia w grupie malarskiej. 
„Przydrożna Modlitwa”, Jolanta Flach, Tygodnik Podhalański 1.11.2008 r.

http://http://24tp.pl/?mod=news&strona=&kat=&id=2363&typ=
 

Autorzy:

Barbara Poje-Komenda, Zosia Popieluch, Anna Matuszyk, Romana Walczak, Lidia Cieliczko, Jadwiga Ostrowska, Janina Owczarz, Antonina Cybulska, Anna Olszewska, Agnieszka Wilczyńska, Maria Magierska, Halina Serafin, Ewa Karpiel, Stanisław Bachleda-Żarski, Edward Kwolek, Tadeusz Terela. 

 

 
 

 

 

Prezentowana wystawa "Janosikowe historie" październik 2009 r.

 

 


 

 

 

Prezentowana wystawa "Cztery pory roku" październik 2010 r. 

 

 

Prezentowana wystawa "Wzajemne portretowanie" październik/listopad 2012 r.

 

 

 

 

Prezentowana wystawa "Wystawa malarstwa" październik 2013 r.

 


 

 

Prezentowana wystawa "Impresje" październik 2014 r.